Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Do czego jest nam potrzebny trening mentalny?
#1
Jakie rzeczy są przydatne jeśli chodzi o radzenie sobie w dzisiejszej skomplikowanej rzeczwistości ekonomicznej? Wydaje się, że można tutaj wymienić przynajmniej kilka najważniejszych przymiotów, dzięki którym nasza sytuacja może poprawić się na lepsze pod wieloma istotnymi względami.

[Obrazek: trening_mentalny_2.jpg]

Z całą pewnością, ważną kwestią jest obecnie to, co rozumiemy przez elastyczność. Im bardziej wszechstronnie jesteśmy wykwalifikowani, im łatwiej przychodzi nam adaptowanie się do coraz to nowych sytuacji, tym lepiej dla nas. Jednak elastyczność i wielokierunkowość wykształcenia to z całą pewnością nie wszystko. Ogromne znaczenie ma równiez nasze nastawienie mentalne i psychologiczne, nasza motywacja oraz poziom naszej determinacji. Niektórzy uważają, że są to właściwości, które istnieją jakby same z siebie, i albo się je posiada, albo jest się ich pozbawionym.

W rzeczywistości jednak sytuacja przedstawia się tutaj zupełnie inaczej, niż może się wydawać komuś, kto nie posiada odpowiedniej wiedzy merytorycznej na temat mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki. Przede wszystkim musimy więc pamiętać, że szeroko rozumiane przymioty mentalne nie są czymś niezmiennym, czymś co po prostu istnieje w jednej stałej formie i co nie może podlegać takim czy innym przemianom. Jest wręcz przeciwnie. Dzięki takim metodom, jak na przykład trening mentalny, możemy formować w sobie tego rodzaju przymioty; możemy pracować nad naszą odpornością mentalną, determinacją oraz nastawieniem motywacyjnym. Oczywiście, musi się to odbywać pod nadzorem wykwalifkowanego specjalisty, zajmującego się kwestiami szeroko rozumianego coachingu, w tym także tej jego odmiany, którą nazywamy treningiem mentalnym. Co prawda, należy tutaj wspomnieć o tym, że popularność tego rodzaju rozwiązań i możliwości w Polsce nadal nie jest porównywalna z tym, co możemy obserwować chociażby w realiach wyżej rozwiniętych pod względem kultury biznesu państw Europy Zachodniej, jednak wydaje się, że prędzej czy później ta sytuacja zmieni się na lepsze.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości